خانه / پزشکی و سلامت / نکات خانه داری (راز داشتن آشپزخانه تمیز و مرتب)

نکات خانه داری (راز داشتن آشپزخانه تمیز و مرتب)

نکات مهم خانه داری, آشپزخانه, اسرار خانه داری

نکات خانه داری (راز داشتن آشپزخانه تمیز و مرتب)

بسياري از ما پيش از رسيدن مهمان‌ نگران به‌هم‌ريختگي و آشفتگي آشپزخانه‌مان هستيم. با مرور اين نكات و رعايت برخي از آن‌ها در طول هفته، به‌راحتي مي‌توانيد بعد از آشپزي با جابه‌جا‌كردن ظرف‌هاي غيرضروري، آشپزخانه‌تان را سريع به حالت اول برگردانيد.

سينك ظرفشويي نخستين جايي است كه توجه همه از جمله مهمان‌تان را به‌خود جلب مي‌كند. تميزي و پاكيزه بودن اين محل نشانه بهداشت و خانه‌داري بدون عيب و نقص شماست، بنابراين بلافاصله پس از شستن ظرف‌ها آنجا را تميز كنيد.

تميز بودن اجاق گاز و هود بالاي اجاق نيز نشانه سليقه و توجه خانم خانه به آشپزخانه و سلامت اعضاي خانواده‌اش است. بهتر است براي تميز كردن اين بخش از يك پاك‌كننده قوي چربي و دستمال ضدخش كمك بگيريد.

تميز بودن پاركت يا كف‌پوش آشپزخانه اهميت زيادي دارد. درصورت لزوم با كمك زمين‌شوي ابري كف‌پوش‌ها را برق بيندازيد. زير كابينت، پيشخوان و اجاق گاز را نيز با دقت بررسي كنيد تا از نبودن حشرات موذي در آن بخش‌ها مطمئن شويد.

مراقب باشيد، سطل آشغال‌ را پيش از آنكه مهمان‌ها از راه برسند خالي كرده باشيد تا بوي نامطبوع زباله‌ها موجب آزارشان نشود.

يخچال هم يكي  از بخش‌هاي مهمي است كه محل توجه افراد است. بنابراين تميز بودن فضاي درون آن و مطبوع بودن بوي آن نيز حائز اهميت است. پيش از آنكه مهمان‌ها از راه برسند از خوشبو بودن فضاي داخل آن مطمئن شويد.

از پاكيزه بودن روي پيشخوان و ميز آشپزخانه مطمئن شويد و درصورت لزوم از يك روميزي زيبا و تميز براي جلوه دادن به آشپزخانه استفاده كنيد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

برای ورود به کانال تلگرام >>>هروی دنتال<<< کلیک کنید