خانه / دندانپزشکی / نوشیدنی های مفید برای بدن, مضر برای دندان

نوشیدنی های مفید برای بدن, مضر برای دندان

مطالب دندانپزشکی, مقالات دندانپزشکی, اخبار دندانپزشکی, دمنوش, دمنوش های گیاهی

نوشیدنی های مفید برای بدن, مضر برای دندان

دمنوش های اسیدی چه گیاهی چه معمولی اثرات زیانباری روی دندان میی گذارند،راه‌های مختلفی برای حفاظت از دندان در برابراین نوع  نوشیدنی‌ها وجود دارد.

با وجود هشدارهای فراوان مبنی بر خطرناک بودن مصرف نوشیدنی‌های شیرین برای دندان اما دمنوش‌های گیاهی هم می‌توانند اثری مخرب بر روی دندان‌ها داشته باشند.

کار‌شناسان هشدار می‌دهند خوردن دمنوش‌های گیاهی با وجود انواع فواید برای سلامتی بدن می‌تواند نقش تخریبی بر روی دندان‌ها بگذارد.

گفتنی است، کار‌شناسان به ویژه آن دسته از دمنوش‌های گیاهی را که از گیاهان دارای خواص اسیدی و یا به همراه عصاره لیمو ترش مصرف می‌شوند را برای سلامت دندان‌ها بسیار مضر می‌دانند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، کار‌شناسان دندانپزشکی اعتقاد دارند بعد از نوشیدن و یا خوردن یک غذای اسیدی اثر اسید آن ماده تا یکساعت بر روی زبان و دندان‌ها احساس می‌شود و می‌تواند موجب پوسیدگی دندان‌ها شود.

کار‌شناسان توصیه می‌کنند افراد بعد از نوشیدن دمنوش‌های گیاهی با خاصیت اسیدی حتما دندان‌های خود را به جهت پیشگیری از پوسیدگی بشویند.


همچنین مصرف زیاد دو میوه زیر به خصوص آب لیمو خالص ممکن است اثرات مخرب بر روی مینای دندان بگذارد. آسیب رساندن به مینای دندان و  افزایش خشکی دهان نیز از جمله عوارض مصرف این میوه هاست.

برخی از نسخه‌های خانگی برای زیبایی می‌توانند به عوض مفید بودن، سلامت و زیبایی بدن را از بین ببرند.

کار‌شناسان اعتقاد دارند مصرف همزمان میوه‌هایی مانند توت فرنگی و لیمو و استفاده از کریستال نمک برای سفید کردن و جرم گیری دندان‌ها می‌تواند در یک بازه زمانی کوتاه دندان‌ها را سفید کند اما در دراز مدت باعث زرد شدن و بدرنگی شدید دندان‌ها می‌شود.

گفتنی است، بر اساس پژوهش‌های جدید کار‌شناسان این میوه‌ها از اسید قوی برخوردار هستند که می‌توانند به مینای دندان حمله کرده باعث تخریب آن در دراز مدت شوند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، اسید میوه‌ها می‌توانند حتی قوی‌تر از پاک کننده‌های شیمیایی باعث تخریب دندان‌ها شوند.

کار‌شناسان اعتقاد دارند، اسید میوه‌ها می‌توانند به لایه‌های داخلی مینای دندان وارد شده از درون دندان‌ها را تخریب کنند.

کار‌شناسان توصیه می‌کنند، افراد برای تمیز و سفید کردن دندان‌ها از مشاوره متخصصان دندانپزشکی بهره بگیرند.

نوشیدنی های مفید برای بدن, مضر برای دندان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

برای ورود به کانال تلگرام >>>هروی دنتال<<< کلیک کنید