خانه / پزشکی و سلامت / میزان مورد نیاز کالری برای مردان, زنان و کودکان چقدر است؟

میزان مورد نیاز کالری برای مردان, زنان و کودکان چقدر است؟

میزان مورد نیاز کالری برای مردان, زنان و کودکان چقدر است؟

میزان مورد نیاز کالری برای مردان, زنان و کودکان چقدر است؟

محمد حسین عزیزی متخصص علوم تغذیه گفت: جنسیت در مصرف کالری ها موثر است. به طور متوسط زنان ۲۰۰۰ و  مردان ۲۵۰۰ کالری روزانه نیاز دارند .
این متخصص علوم تغذیه گفت: بستگی به دوره های مختلف زندگی از کودکی ، نوجوانی، میانسالی،پیری و میزان فعالیت روزانه، کالری مصرفی در افراد متفاوت است.
وی تصریح کرد: اگر فرد فعالیت روزانه اش ، شدید، متوسط یا کم باشد در زنان ۴۰۰ الی ۵۰۰ کالری به آن اضافه  در صورت کاهش فعالیت ۲۰۰ تا ۷۰۰ کالری از آن کم می شود.
عزیزی اضافه کرد: میزان فعالیت روزانه در مردان در صورت افزایش ۵۰۰ کالری اضافه و در صورت کاهش فعالیت کم می شود.
این متخصص تغذیه در ادامه افزود: به هنگام بالا رفتن سن میزان کالری مصرفی کم می شود به خصوص از سن ۵۰ سالگی به بعد میزان کالری باید در آقایان ۲۰۰۰ الی ۲۲۰۰ کالری، البته بسته به فعالیت بدنی هم دارد. در بانوان نیز ۲۰۰ تا ۴۰۰ کالری در غذاهای مصرفی کم می شود.
وی با بیان اینکه فعالیت بدنی در جوانی متفاوت است گفت: جوانان به دلیل فعالیت های متفاوت مانند ورزش، کار، وغیره ، میزان کالری و غذای مصرفی شان بیشتر است و همین افراد به محض ورود به سنین بالاتر و کاهش فعالیت های روزانه میزان مصرف غذایشان کم و به همین ترتیب کالری کمتری مصرف می کنند.
عزیزی عنوان کرد: اگر میزان کاهش مصرف کالری و غذا کم باشد و فرد با کاهش یا افزایش وزن چشمگیری روبه رو شوند حتما برای معاینه به پزشک مراجعه کنند.
این متخصص علوم تغذیه در ادامه گفت: کودکان با فعالیت متوسط ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ کالری و با بالا رفتن سن از ۵ تا ۸ سالگی ۱۴۰۰ الی ۱۶۰۰ کالری و از ۸ تا ۱۶ سالگی ۱۶۰۰ تا ۲۰۰۰ کالری، از ۱۹ تا ۳۰ سالگی ۲۰۰۰ الی ۲۲۰۰ کالری نیاز دارند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

برای ورود به کانال تلگرام >>>هروی دنتال<<< کلیک کنید