خانه / پزشکی و سلامت / مراقب صابون هایی که در دستشویی ها هستند باشید

مراقب صابون هایی که در دستشویی ها هستند باشید

صابون دستشویی, صابون سرویس بهداشتی, صابون, دستشویی, میکروب های صابون, باکتری های صابون, محل تجمع میکروب ها, محل تجمع باکتری ها

مراقب صابون هایی که در دستشویی ها هستند باشید

تحقيقات جديد نشان مي‌دهد صابون‌هايي كه در دستشويي‌ها مورد استفاده قرار مي‌گيرند، همواره به باكتري‌ها آلوده هستند و حتي مي‌توانند منجر به بروز بيماري شوند. در كمال تعجب كارشناسان متوجه شدند، گاهي اوقات ميزان ميكروب‌هاي موجود در دست كودكان، بعد از آن‌كه آن‌ها دستان خود را با صابون مي‌شويند، افزايش مي‌يابد. البته باز هم محققان اعلام كردند، مردم در هر صورت بهتر است بعد از استفاده از وسايل عمومي، دستشويي‌ها، باشگاه‌ها و مانند آن حتما دستان خود را بشويند. اما بايد در نوع صابون و شيوه استفاده از آن تجديد نظر كرد. آخرين تحقيقات انجام شده در دستشويي‌هاي عمومي نشان مي‌دهد تقريبا يك چهارم صابون‌هاي مورد استفاده به باكتري‌هاي بيماري‌زا آلوده هستند. حتي بسياري از ظروف محتوي صابون‌هاي مايع نيز از آلودگي روي سطوح خود در امان نيستند و اين در حالي است كه نسبت به نظافت آن‌ها هم توجه زيادي صورت نمي‌گيرد.

درصورتي كه باكتري‌هاي موجود روي اين صابون‌ها به‌خصوص در دستشويي‌هاي عمومي به درون بدن راه پيدا كند مي‌تواند، انسان را به بيماري‌هايي مانند عفونت ادراري، عفونت چشم، خارش و جوش مبتلا كند. افراد سالمند و همچنين مبتلايان به برخي انواع بيماري‌ها ممكن است بيشتر در معرض خطر باشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

برای ورود به کانال تلگرام >>>هروی دنتال<<< کلیک کنید