خانه / پزشکی و سلامت / روزانه چقدر ورزش کنیم؟ (ویژه دانش آموزان و جوانان)

روزانه چقدر ورزش کنیم؟ (ویژه دانش آموزان و جوانان)

ورزش, جوانان, دانش آموزان, زمان ورزش, ساعت ورزش

روزانه چقدر ورزش کنیم؟ (ویژه دانش آموزان و جوانان)

دانش آموزان دختر و بزرگتر و همچنین دانش آموزان چاق نیز خیلی كمتر از میزان توصیه شده تحرك دارند و بنابراین بیشتر كیفیت زندگی و سلامت خود را بویژه در سنین بالاتر به خطر می‌اندازند.

مقامات بهداشتی در آمریكا هشدار دادند با وجود توصیه‌های مكرر، دانش آموزان به اندازه كافی ورزش نمی‌كنند و تحرك و فعالیت بدنی مناسبی ندارند.

این مقامات با استفاده از اطلاعات مربوط به بررسی ملی تغذیه و فعالیت بدنی در جوانان و یك مطالعه دیگر از سوی مركز كنترل و پیشگیری امراض آمریكا، به آمار فوق دست یافته‌اند.

این گزارش كه در هفته نامه «تحرك و مرگ و میر» متعلق به مركز كنترل و پیشگیری امراض آمریكا منتشر شده حاكیست نوجوانان و جوانان نیاز دارند كه روزانه حداقل یك ساعت فعالیت بدنی داشته باشند یا حداقل سه روز در هفته فعالیت‌های كشش عضلانی را انجام دهند تا سلامت جسمی آنها تامین شود.

به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، این بررسی‌ها نشان می‌دهد كه از بین نوجوانان دانش‌آموز در آمریكا، ۳/۱۵ درصد فعالیت‌های نرمشی، ۵۱ درصد فعالیت‌های كشش عضلانی و ۲/۱۲ درصد هر دو گروه از تمرینات را انجام می‌دهند اما با این وجود كارشناس بهداشتی در این كشور معتقدند كه نوجوانان آمریكایی به اندازه كافی تحرك و فعالیت جسمی ندارند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

برای ورود به کانال تلگرام >>>هروی دنتال<<< کلیک کنید