خانه / دندانپزشکی / دانستنی های قبل و بعد از عمل جراحی لثه | هروی دنتال

دانستنی های قبل و بعد از عمل جراحی لثه | هروی دنتال

دانستنی های قبل و بعد از عمل جراحی لثه | هروی دنتال

http://heravidental.com/

جعفری متخصص دندان‌پزشکی گفت: امروزه تلاش علم دندان‌پزشکی استفاده از روش‌های جدید علمی برای ترمیم، بازسازی و نگهداری دندان‌های اصلی است؛ اما گاهی برای حفظ سلامتی فرد یا جلوگیری از انتشار عفونت و درد راهی جز کشیدن دندان باقی نمی‌ماند و برای بهبودی زودتر و جلوگیری از ایجاد مشکل، مراقبت‌های بعد از جراحی بسیار اهمیت می‌یابند.

وی ادامه داد: بعد از جراحی، دندان‌پزشک لثه را بخیه زده و با استفاده از خمیر پانسمان محل را می‌پوشاند. سفت شدن خمیر چند ساعت طول می‌کشد و در این مدت فرد باید از مکیدن، یا دست‌کاری آن با دست و زبان خودداری کند.

جعفری افزود: بعد از تمام شدن بی‌حسی، در صورت احساس درد غیر قابل‌تحمل می‌توانید استامینوفن مصرف کنید اما مصرف داروهای مسکن ضدالتهابی مثل آسپرین و بروفن که خاصیت ضد انعقادی دارند توصیه نمی‌شود.

وی با اشاره به شیوه‌های که باعث کاهش درد و تورم دندان می‌شود اظهار داشت: برای کاهش تورم صورت در ۲۴ ساعت اول، استفاده از کیسه آب یخ می‌تواند مفید است، این کیسه را از بیرون دهان و به فاصله ده دقیقه یک‌بار استفاده کنید؛ اما در صورت ادامه پیدا کردن تورم یا ایجاد عفونت آن را جدی بگیرید. همچنین تا چند روز از انجام فعالیت‌های شدید بدنی و حمام آب گرم خودداری کنید.

این متخصص دندان‌پزشکی ضمن تأکید بر مراقبت پس از جراحی گفت: ممکن است بیمار در روز جراحی با ضعف، تب و لرز خفیف روبه‌رو شود یا خروج مقداری خونابه در ۴_۵ ساعت اولیه را مشاهده کند که همه این‌ها طبیعی است و جای هیچ‌گونه نگرانی ندارد.

وی ادامه داد: در روز جراحی از غذاهای مایع و سرد استفاده کنید و از روز دوم مصرف مواد غذایی نرم و جویدن با طرف دیگر فک که پانسمان ندارد را در دستور کار خود قرار دهید، همچنین خوردن مایعات یا میوه‌های ترش‌مزه مضر هستند زیرا باعث تحریک لثه یا دندان و بروز درد می‌شوند.

وی در پایان گفت: در روز اول استفاده از مسواک یا دهان‌شویه توصیه نمی‌شود اما از روز بعد می‌توانید با استفاده از آب‌نمک رقیق ولرم روزانه چند بار دهان را شستشو دهید اما باید دقت کرد این کار به‌آرامی و بدون پمپاژ نمودن انجام شود.

دندانپزشکی شبانه روزی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

برای ورود به کانال تلگرام >>>هروی دنتال<<< کلیک کنید