خانه / پزشکی و سلامت / بیماری های قلبی در زنان

بیماری های قلبی در زنان

بیماری های قلبی, سلامت زنان, مجله پزشکی

بیماری های قلبی در زنان

زناني كه علائمي از قبيل احساس فشار يا سوزش در قفسه سينه، تنگي نفس، ضربان قلب نامنظم، تعريق زياد‌، خستگي افراطي و حالت تهوع دارند از پزشك خود درخواست تست استرس هسته اي يا اكو كارديوگرافي كنند تا بيماري به درستي تشخيص داده شود.

طبق گفته‌هاي بسياري از متخصصان قلب و عروق خانم‌هايي كه زير ۵۵ سال دارند غالبا به حمله‌هاي قلبي دچار مي‌شوند و به‌طور كلي تشخيص اين بيماري‌ها در زنان به‌مراتب سخت‌تر و پيچيده‌تر از آقايان است‌، به همين دليل در رابطه با زنان بيشتر با تشخيص‌هاي نادرست مواجه هستيم.

تنگي نفس و احساس درد در قفسه سينه علائم معمول و رايج بيماري‌‌هاي قلبي- عروقي هستند.

در خانم‌ها، اين علائم با اختلالات عصبي و گاهي سوزش سر دل همراه است. البته وجود اين علائم در يك فرد به تنهايي، هميشه هم نشانه بيماري‌هاي قلبي نيست.

طبق تحقيقات يكي از دلايل اين تشخيص‌هاي نادرست مطالعات بسيار محدودي است كه تاكنون در رابطه با زنان و بيماري‌هاي آنها انجام شده.

مراقبت‌هاي بهداشتي در زنان، معمولا روي تست‌هايي از قبيل تست غربال‌گري سينه و تخمدان و بررسي ساير سرطان‌ها متمركز شده درحالي‌كه مطالعات مختلف نشان مي‌دهند، يكي از شايع‌ترين دلايل مرگ در زنان بروز بيماري‌هاي قلبي و تشخيص‌هاي نادرست مرتبط با آن‌هاست.

تشخيص نادرست اين بيماري مي‌تواند آن را از بعضي سرطان‌ها نيز خطرناك‌تر جلوه بدهد. بيشتر حملات قلبي به‌دنبال سخت شدن و در نهايت گرفتگي رگ‌هاي قلبي به‌وجود مي‌‌آيند.

گرفتگي و سخت شدن عروق خوني جلوي جريان منظم خون را گرفته و موجب حملات قلبي در فرد مي‌شوند.علائم بيماري قلبي در زنان بسيار متفاوت‌تر از مردان است، به‌ويژه كه اگر آن‌ها از بيماري‌هاي عروقي و گرفتگي رگ‌ها نيز رنج ببرند.

در زناني كه اين مشكلات را دارند، پلاكت‌هاي خون معمولا در يك مويرگ كوچك از قلب تجمع مي‌شوند و اين مشكلي است كه گاهي با آنژيو‌گرافي هم قابل رويت و پيگيري نخواهد بود.

فاکتورهای خطر

اگر مبتلا به ديابت هستيد، ميزان انسولين تجويز شده توسط پزشك را با دقت تزريق كرده و تا حد امكان سعي كنيد بين رژيم غذايي خود و ورزش‌هاي روزانه يك تعادل نسبي برقرار كنيد.

داشتن سابقه بيماري قلبي در خانواده

داشتن فشار خون بالا

بالا بودن چربي خون

سيگار كشيدن

وزن بالا و استفاده از غذاهاي نامناسب و ورزش نكردن به‌طور منظم

بیماری های قلبی در زنان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

برای ورود به کانال تلگرام >>>هروی دنتال<<< کلیک کنید