خانه / دندانپزشکی / برای مراقبت از دندان های کودکان چه کنیم؟

برای مراقبت از دندان های کودکان چه کنیم؟

مراقبت از دندان های کودکان, دندانپزشک اطفال خوب در تهران, دندانپزشکی شبانه روزی در ازگل

برای مراقبت صحیح از دندان‌ها باید به طور مرتب آنها را بررسی كنید تا اگر كودك شما در معرض پوسیدگی زودهنگام دندان‌ها قرار دارد، آن را تشخیص دهید. ارزیابی خطر احتمال پوسیدگی دندان‌ها، اولین هدف  دندان پزشك از معاینه دندان‌ها است.

پس از این مرحله، نوبت به تشخیص، پیگیری و ترمیم می‌رسد. خدمات و روش‌های پیشگیری جهانی، برای تمامی كودكان مناسب نیست، زیرا خطر پوسیدگی دندان‌ها معمولاً همه‌گیر نبوده و محدود به یك سری اقشار و كودكان خاص است.

در واقع این بیماری به سه مؤلفه محیط زیست، ژنتیك و عامل عفونی مربوط می‌شود. هر یك از این مؤلفه‌ها در ایجاد پوسیدگی دندان مؤثر هستند، اما لزوماً داشتن یك مؤلفه به معنی پوسیدگی صددرصد نمی‌باشد.

منظور از محیط زیست همان عوامل محیطی شامل مصرف شكر، قرار گرفتن در معرض فلوراید، بهداشت دهان و شرایط اجتماعی و اقتصادی است و منظور از ارث، اختلالات بزاق و یا نوع دندان است كه احتمال پوسیدگی را افزایش می‌دهد.

باكتری استرپتوكوك موتاس در هر میلی‌لیتر از بزاق ۰۰۰/۵۰۰ واحد كلنی را تشكیل می‌دهد. بهترین روش پیش‌بینی پوسیدگی دندان‌های كودك در آینده، بررسی شرایط دهان و دندان او در گذشته است.

برای مراقبت از دندان های کودکان چه کنیم؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

برای ورود به کانال تلگرام >>>هروی دنتال<<< کلیک کنید