خانه / پزشکی و سلامت / افرادی که داروی وارفرین مصرف می کنند از مسواک نرم استفاده کنند

افرادی که داروی وارفرین مصرف می کنند از مسواک نرم استفاده کنند

داروی وارفرین, مسواک, بیماران قلبی, جراحی قلب, مجله پزشکی, سایت پزشکی و سلامت

افرادی که داروی وارفرین مصرف می کنند از مسواک نرم استفاده کنند

با این دارو خونریزی از بینی و لثه هنگام مسواک زدن ممکن است ایجاد شود پس به آرامی و متاطانه مسواک کنید!

دکتر ايرج خسرونيا، رئيس انجمن متخصصان داخلي ايران نوشت: وقتي لخته‌خوني در عروق ايجاد مي‌شود يا بيمار تحت عمل جراحي مثل تعويض دريچه قلب قرار مي‌گيرد که احتمال ايجاد لخته بعد از آن خيلي بالاست، بايد به تشخيص پزشک هپارين يا وارفارين که رقيق‌کننده‌هاي قوي خون هستند، استفاده کند چون ايجاد لخته در عروق، حرکت آن و رسيدن به ريه، باعث آمبولي و سکته قلبي خواهد شد.

از دست زدن به اشياي تيز و برنده و فعاليت‌هاي شديد و هر‌ کاري که در آن احتمال بروز کمترين خراش در بدن وجود دارد، خودداري کنند. علاوه بر اينها، بيماران بايد به‌صورت مداوم آزمايش خون بدهند تا در آن فاکتورهاي انعقادي اندازه گرفته شود.

اين دو دارو خطرناک و خيلي قوي‌تر از آسپيرين هستند و اگر بدون نظر پزشک استفاده شوند، باعث خون‌مردگي، خونريزي داخلي و حتي مرگ مي‌شوند. هپارين تزريقي است و بايد در بيمارستان استفاده شود. قرص وارفارين را افرادي که به آن نياز دارند، مي‌توانند در خانه مصرف کنند ولي حتما با نظر و تجويز پزشک.

افرادي که وارفارين مصرف مي‌کنند، حتما بايد موقع مسواک‌زدن محتاط باشند و از مسواک‌هاي نرم استفاده کنند تا خونريزي در لثه ايجاد نشود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

برای ورود به کانال تلگرام >>>هروی دنتال<<< کلیک کنید