خانه / پزشکی و سلامت / از مضرات بازی های کامپیوتری برای بچه ها که نمی دانستید

از مضرات بازی های کامپیوتری برای بچه ها که نمی دانستید

بازی های کامپیوتری,مضرات بازی های کامپیوتری, ضررهای بازی های کامپیوتری, گیم

از مضرات بازی های کامپیوتری برای بچه ها که نمی دانستید

كودكاني كه حداقل يك ساعت در روز را صرف انجام بازي‌هاي كامپيوتري مي‌كنند، بيشتر از ديگران غذا مي‌خورند. محققان متوجه شدند پسران نوجواني كه قبل از ناهار، بازي‌هاي كامپيوتري انجام داده‌اند، اشتهاي بيشتري دارند و در اين وعده غذايي بيشتر از كودكان ديگر مي‌خورند.

اين مطالعات باز هم ثابت مي‌كند بين چاقي كودكان و زماني كه آن‌ها هر روز صرف تماشاي تلويزيون، نشستن در پشت كامپيوتر و انجام بازي‌هاي كامپيوتري مي‌كنند رابطه مستقيمي  وجود دارد. دانشمندان معتقدند اين بازي‌ها مي‌تواند تاثير عميقي روي مغز و حالت رواني كودكان داشته باشند و آن‌ها را تشنه پيروزي و به‌دست‌آوردن پاداش كند.

يكي از پاداش‌هايي هم كه مغز همواره از به دست آوردن آن لذت مي‌برد خوردن غذاست. هرچه قدر هم كه اين غذا شيرين‌تر يا چرب‌تر باشد، به همان اندازه مغز ما تمايل بيشتري به بهره‌مندي از آن دارد و به همين دليل است كه كودكان بعد از انجام بازي‌هاي كامپيوتري به‌طور ناخودآگاه علاقه بيشتري به غذا خوردن پيدا مي‌كنند.

حتي بسياري از كودكان به‌دليل علاقه زياد به بازي‌هاي كامپيوتري سر ميز غذا حاضر نمي‌شوند و ترجيح مي‌دهند با غذاهاي آماده مانند ساندويچ‌ها يا خوردن چيپس و پفك خود را سير كنند. همه اين موارد باعث دريافت كالري بيش از حد نياز مي‌شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

برای ورود به کانال تلگرام >>>هروی دنتال<<< کلیک کنید