خانه / پزشکی و سلامت / آموزش کامل ضد عفونی کردن خانه / منزل

آموزش کامل ضد عفونی کردن خانه / منزل

ضد عفونی کردن هوای خانه, نکات مهم خانه داری, آموزش خانه داری

آموزش کامل ضد عفونی کردن خانه / منزل

-لباس‌ها

براي جلوگيري از كپك زدن و از بين بردن باكتري و بوي بد لباس‌ها مي‌توانيد هر چند وقت يك بار آنها را در تشتي پر از آب كه به آن يك ليوان الكل اضافه كرده‌ايد براي ۲۰ دقيقه نگه داريد و بعد آنها را در آفتاب پهن كنيد. مواظب باشيد مقدار الكل زياد نباشد تا باعث آسيب به رنگ لباس‌ها نشود.

-سينك آشپزخانه

بعد از اين‌كه مواد‌غذايي در ظرفشويي مي‌مانند، ظرفشويي بوي بدي مي‌گيرد. براي رفع اين مشكل همه ظرف‌ها و ظرفشويي را بشوييد و بعد آن را از آب داغ پركنيد. يك پرتقال، ليمو يا گريپ‌فروت را به‌تدريج همراه آب داغ در سينك بچكانيد تا بوي بد از بين برود.

-ظروف پلاستيكي

ظرف‌هاي پلاستيكي كه باقي‌مانده غذا را در آنها نگه مي‌داريد بعد از مدتي رنگ يا بوي بدي مي‌گيرند. براي رفع اين مشكل آنها را از شب تا صبح در مخلوطي از آب گرم و كمي جوش شيرين نگه داريد و بعد بشوييد. بوي بد از بين خواهد رفت.

-يخچال و فريزر

اگر يخچال و فريزر شما بوي بد گرفته و يخ‌ها طعم بدي مي‌دهند، مي‌توانيد آب و سركه سفيد را با هم مخلوط كنيد و بعد از تميز كردن يخچال، ديواره‌هاي آن را با اين محلول ضدعفوني كنيد.

-فرش

اگر در جايي زندگي مي‌كنيد كه دوده زياد است، فرش‌ها بعد از مدتي بوي دود مي‌گيرند. براي رفع اين مشكل، كمي جوش شيرين روي فرش‌ها بپاشيد و بعد از يك ساعت با جاروبرقي آنها را جارو كنيد. بوي دود از بين خواهد رفت.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

برای ورود به کانال تلگرام >>>هروی دنتال<<< کلیک کنید